زندگی جدید

 

سرطان مانع بزرگ شروع یک زندگی جدید

زن و شوهر همکارن و سختی زیادی رو تحمل کردن تا بتونن رو پای خودشون بایستن. تلاش کردن تا از لحاظ مالی به یک حاشیه امنی برسن و بعد مهمترین تصمیم زندگیشون ‌رو بگیرن. بعد از مدتها انتظار بالاخره روزی که انتظارش‌ رو می‌کشیدن میرسه. وقتشه که به عشق مشترکشون برسن.شروع یه زندگی جدید یعنی سفر و دیدن ایران و جهان. مهدی چند سال قبل با سبک زندگی در سفر و کمپردارهای خارجی آشنا شده بود و با انسیه این موضوع رو در میان گذاشت. تصمیم نهایی اواسط سال ۹۶ گرفته شد. خرید کمپر و شروع سفر. اما یک اتفاق غیر منتظره تصمیم و زندگیشون رو تحت تاثیر قرار داد. سرطان مشکل بزرگی که سر راهشون قرار گرفت و انسیه‌ درگیر مبارزه با این بیماری شد.

برای من ظاهر ماشین مهم بود

چلچلا اسم فیات دوکاتوی مهدی و انسیه زوج کمپر سواریه که از سال ۹۷ زندگی در سفر و کمپر‌ رو شروع کردن. انسیه خانم میگه من بیشتر از ظاهر فیات خوشم اومد و تحقیقات فنی با مهدی بود. البته بعد از خرید متوجه شدم که فضای داخلی خوبی داره. به شما امکان هر نوع چینش تجهیزات ‌رو میده. موقع حرکت هم شما تکون زیادی رو انتهای ماشین حس نمی‌کنی. از خوبی‌های دور شیشه‌ای بودن ماشین اینه که هر لحظه میتونی پرده‌ رو بزنی کنار و بیرون رو تماشا کنی. ولی از لحاظ عایق بندی کمی کارمون سخت میشه.

ترسی که قبل از خرید دوکاتو داشتیم

مهدی اما میگه جدای از محاسن این ماشین، ابتدا خیلی‌ها ما رو از پلاک زرد این ماشین ترسوندن. این که هر لحظه امکان داره پلیس ماشین رو بخوابونه. یا نیاز به دفترچه و ثبت ساعت داره و علاوه بر گواهینامه پایه سه، باید کارت سلامت هم داشته باشی. اوایل این نکات برامون خیلی مهم بود و سعی می کردیم رعایت کنیم. منتهی ساعت زدن اصلا با سبک سفر ما که هر لحظه هر جا دوست داریم اتراق کنیم جور درنمیاد. بنابراین بی خیال شدیم و تا امروز خدارو شکر مشکلی برامون پیش نیومده.

فیات دوکاتو زندگی جدید

ای کاش ارتفاعش بیشتر بود

عیب دیگه این ماشین از نظر انسیه و مهدی ، ارتفاع کم این ماشین نسبت به سطح زمینه. انسیه تو بعضی مسیرها همه‌ش نگرانه که نکنه کف ماشین به زمین گیر کنه. مهدی هم دلیل این مشکل رو زیاد بودن طول محور ماشین عنوان میکنه و میگه اونم بخاطر تعادل بهتر توی جاده‌هاست. این مشکل و جلو بودن دیفرانسیل باعث شده بعضی از مسیرهای سخت رو نتونن برن و مجبور میشن از خیر بعضی از جاهای  جذاب بگذرن. ولی به هر حال دوکاتو ماشینی در کلاس جهانیه و زندگی و رانندگی باهاش خیلی راحت و امنه. مهدی میگه شاید اگه بخوام سبک سفرمو عوض کنم و جاهای چالشی‌تری ‌رو بخوام تجربه کنم، باید ماشین ‌رو عوض کنم. هرکسی متناسب با نیاز و نوع سفرش باید ماشین و کمپرش رو انتخاب کنه. خود همین فیات دوکاتو چهار مدل داره که هر کدومش پاسخگوی یه سری از نیازهای شماست.

 صبر می‌کنیم قطعاتش از ترکیه بیاد

این روزها لوازم و تعمیرکار اکثر ماشین‌های کمپری کم پیدا میشه ولی نایاب نیست. آخر ماجرا اینه که صبر می‌کنیم برامون از ترکیه بیارند. انسیه حرف مهدی رو ادامه میده و میگه اتفاقا چندباری این ماشین خراب شد ولی چون  ما خونه و  زندگیمون همراهمونه ، جریان زندگیمون متوقف نشد. من حتی روی چال تعمیرگاه هم آشپزی کردم.

زندگی جدید  در خونه ای به نام چلچلا!

مهدی  و انسیه هیچ خونه‌ای برای برگشتن ندارن و همین چلچلا یا فیات دوکاتو خونه اونهاست.زوجی که ازشون میگم خیلی زود خودشون رو بازنشسته کردن و خونه‌ ای که داشتن رو اجاره دادن تا هم هزینه‌های سفر و زندگیشون تامین بشه و هم فرصت رو برای سفر از دست ندن.

فیات دوکاتو

بیمه و سوخت و پلاک

دوکاتوی مهدی و انسیه هم مثل اکثر کمپرسواران پلاک زرده و مشکل بیمه و تغییر کاربری و پلاک دارن. اونها مجبورند که بیمه همه ۱۸ سرنشین رو پرداخت کنن و خوش شانس بودن که تو جاده پلیس متوقفشون نکرده. البته گاهی پلیس دو نفر سرنشین رو خالی تلقی کرده و باهاشون کنار اومده.

سهمیه سوخت فیات دوکاتو ۶۷۰ لیتر و مصرفش هر ۱۰۰ کیلومتر ۹ لیتره. مهدی بیشتر از ۲۵۰ لیتر مصرف نداره، معتقده کسی که کمپر داره، مسافت طی نمی‌کنه. بنابراین خیلی در حال رانندگی نیست.

ارتباط با مردم از جذابیت‌های زندگی جدید کمپریه

انسیه از امنیت تو سفرهاشون برای رادیو کمپر گفت که خدارو شکر تا حالا مشکلی براشون پیش نیومده. البته خودشون هم این دقت و تلاش رو دارند که محیط های امن رو برای کمپینگ انتخاب کنند. ضمن اینکه اهالی حسابی بهشون لطف داشتن و اجازه ندادن براشون مشکلی پیش بیاد.

کمپر و سفر، درمان بیماری و حال بد

انسیه سفر و کمپر رو در درمان بیماری و حال خوبش خیلی موثر میدونه و برای ادامه این زندگی جدید فقط یه برنامه داره.سفر، سفر و سفر.

مهدی هم معتقده ون لایف یعنی فارغ از زمان و مکان ببینید.

اگه با دیدن این فیلم تصمیم دارید سفر با کمپر رو شروع کنید اما نمیدونید چه جوری!، میتونید به صفحه مشاوره ما سر بزنید.

 

 

 

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.