چالش مگس

هجوم مگس ها به کمپر

چرا میگیم چالش مگس؟! اجازه بدید اینطوری شروع کنیم که از قدیم گفتن برای به دست آوردن یه چیز باید یه چیزی رو از دست بدی.

مثلا اگه با کاروان مسافرتی می رین کنار یه دریاچه که خلوت دنج خودتون رو داشته باشین. این احتمال رو بدین که یه حیوون درنده ایی هم سروکله اش پیدا بشه. چون به محیط زندگی اون وارد شدین. یا اگه تصمیم دارین کمپرتون رو ببرین وسط یه جنگل بکر پارک کنین تا کلی عکس و فیلم خفن ثبت کنین.

این احتمال رو هم بدین که کلی حشره حمله کنه به کمپرتون چون آرامش اونا رو بهم زدین. گاهی وقتها می شه چیزهایی رو که از دست می دین رو زود جبران کرد. مثلا با یه جابجایی ساده ولی گاهی اوقاتم ممکن نیست و احتمال داره که تاوانش خیلی زیاد باشه حتی به قیمت جونتون!

با حشره موذی چیکار کنیم؟

حشره موذی اسمیه که ما آدمها روش گذاشتیم. وگرنه خیلی وقتها خیلی هم مفیده چون توی چرخه طبیعت داره فعالیت خودش رو انجام می ده و این ما هستیم که از مفید بودنش بی اطلاعیم! مثلا مگس زحمت می کشه و گردافشانی گیاه رو انجام می ده. یا همین پشه ها که بیش از صد میلیون ساله در زنجیره غذایی زمین نقش موثری دارن!

اینجا قرار نیست نصیحت کنیم ولی اگه باور دارین که همه موجودات برای یه هدفی خلق شدن و باید بهشون احترام بذاریم. قطعا چالش پیدا نمی کنید. اما اگه شما ناخواسته با اونا روبرو شدید باید چیکار کنید؟

قبل از اینکه بگیم چیکار می شه کرد باید بدونین که نباید کنار آب یا جاهایی که علف های زیاد داره کمپ کنین و اینکه اگه چیزی خوردین، ته مونده اش رو اطرافتون نریزین.

روش‌های مقابله با حشرات در سفر

اولین راه اینه که کمپرتون باید مجهز به پنجره های توری دار باشه. یعنی وقتی کمپ می کنی حتما توری رو باز کنی. خیلی ها از پرده های توری خونگی استفاده می کنن. بعضیا هم توری مگنتی مغازه ایی رو روی در و پیکر کمپرشون نصب می کنن.

چالش مگس

چالش مگس

دومین راه اینه که از کاغذهای زرد چسبی مخصوص این کار استفاده کنین و توی کمپرتون بزنین. رنگ جذابش و بوی چسب حشره رو به سمت خودش می کشه و بعدهم گرفتارش می شه.

روش سوم تهیه اسپری یا پمادهایی هست که به بدنتون می مالید و بعد در آرامش به حشرات نگاه می کنین و زندگی می کنین!

روش چهارم خیلی شیک و مجلسیه. چون باید در کمپرتون رو ببندین. کولر رو روشن کنین و دستگاه حشره کش رو بزنین به برق چون کمپر تمام امکانات یه خونه رو داره! اگه برق نداشتین می تونین همون قرص پشه رو یه کبریت بزنین و بسوزونین.

قطعا روش‌های دیگه ایی هم وجود داره که ما تجربه اش نکردیم و اگه شما بلد هستین. می تونین برای استفاده خواننده ها همینجا کامنت بذارین.


همه چیز در باره‌ی کمپر

درسته، این دقیقا چیزیه که اگر به کمپر علاقه دارید یا دنبال کسب اطلاعات کامل و درست و درمون از کمپرها هستین، باید ببینید.

وارد دوره آموزشی بشید؛ اول ویدئویی که هست رو ببینید و در ادامه برید سراغ فصل اول و باقی ماجرا؛ مطمئنم خیلی چیزهای خوب یاد می‌گیرید و اینجوری جلوی ضرر رو خواهید گرفت.

دوره آموزشی همه چیز در باره‌ی کمپرراستی، می‌تونید از طریق «درخواست مشاوره» و تکمیل یه فرم ساده، از ما مشاوره بگیرید و خیالتون راحت باشه که بهتون اطلاعات درست و دقیق در باره‌ی کمپر داده میشه.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.